ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Suchej únor letos překonal hranici 1 000 000 dospělých účastníků

Suchej únor letos překonal hranici 1 000 000 dospělých účastníků

12. ročník kampaně Suchej únor, iniciativy zaměřené na osvětu a prevenci v oblasti konzumace alkoholu, přináší do české společnosti nové perspektivy a rekordní účast. Měsíc bez alkoholu si vyzkoušelo nevídaných 17 % dospělých, v přepočtu zhruba 1 200 000 lidí.

Vysoká účast odráží rostoucí povědomí a snahu o změnu v přístupu k alkoholu mezi Čechy a Slováky (3. ročník Suchý Február). Zapojila se opět řada osobností, firem, škol i institucí. Tradičně se již několátým rokem zapojilo i Zdravotnické zařízení Ministerstva vnitra. 

Letošní ročník přinesl řadu novinek, včetně interaktivní výstavy v Praze, která oslovila přes 800 účastníků z řad žáků základních a středních škol a veřejnosti.

Proběhl také kulatý stůl s 15 odborníky a soutěž s Policií ČR, do které přišlo přes 720 děl od 86 škol, což odráží kreativní přístup mladých lidí k tématu. Kampaň letos rámovalo téma  Suchou cestou , symbolizující společnou cestu všech zapojených účastníků i české společnosti krajinou plnou výzev, které měsíc bez alkoholu přináší.

Konzumaci sníží každý druhý účastník – dlouhodobě

Klíčový je rozhodně objektivně pozitivní dopad kampaně na účastníky. Suchej únor jim umožňuje dát si na jeden měsíc od alkoholu odstup, díky čemuž mohou poznat, jak moc své pití ovládají a jak moc alkohol ovládá je. Podle průzkumu mezi 706 účastníky v roce 2021 deklaruje snížení spotřeby alkoholu ještě 4 měsíce po kampani 53 % z nich. Ještě důležitější je srovnání spotřeby podle adiktologického testu Audit C. Ten byl proveden na 662 účastnících, kteří vyplnili v roce 2020 i 2021 tzv. Test nezávislosti (celkem ho již vyplnili desetitisíce Sušičů). Po celém roce od konce kampaně pilo 47 % účastníků nadále méně.

Více informací o výzkumu mezi Sušiči můžete nalézt na www.suchejunor.cz/vyzkum

Zdroj | TZ Suchý únor

 

Přehled aktuálních zástupů ordinací Přihlásit k odběru newsletteru ZZMV VI. odborná konference ZZMV