Kaleidoskop aneb Stručně, jasně a výstižně

Kaleidoskopem se díváme do světa přes soustavu zrcadel, která odráží barevné předměty uvnitř válce. Při pohledu do světla se nám za pomoci otáčení válce pokaždé vytvoří neopakovatelný obrazec.

Kaleidoskop je také pravidelná rubrika Newsletteru ZZMV, ve které si přečtete krátké a stručné zprávy z každodenního života nejen nás všech v ZZMV, ale i všech pracovníků ve zdravotnictví nebo třeba i pacientů

Život v ZZMV, ale i život kolem nás je totiž nevšední a barevný. Pošlete nám svůj střípek, Vaši událost, Váš zajímavý okamžik. Rádi jej v Kaleidoskopu uvedeme.


Infekce jsou třetí nejčastější příčinou úmrtí diabetiků. Data rekonstruovaného Národního diabetologického registru ukázala nejčastější příčiny úmrtí pacientů s diabetem. Po kardiovaskulárních onemocněních a nádorech jsou to infekce. O důvodech i možnostech prevence přinesl Medical Tribune (22/2018) zajímavý rozhovor s MUDr. Milanem Trojánkem, Ph.D., z Katedry infekčního lékařství IPVZ.

Zdroj: Medical Tribune
 
Mezinárodní den zdravotně postižených si letos připomeneme v pondělí 3. 12. 2018. Vznikl za účelem zvýšení informovanosti široké veřejnosti o problematice, se kterou se postižení lidé denně setkávají. Po celém světě se v tento den konají různé akce na pomoc postiženým. Každá taková akce má v prvé řadě sloužit k uvědomění si, že postižení žijí běžně mezi námi všemi a mají právo na svůj, v rámci možností, zcela plnohodnotný život.

Zdroj: WHO

Asociace dobrovolných záchranářů (ADZČR) se rozhodla připravit další metodické cvičení SOS Extreme, které je určeno především pro zdravotnická družstva. Už 11. ročník prestižní soutěže se bude konat ve dnech 10. – 12. května 2019. V posledních dvou letech bylo Zdravotnické zařízení Ministerstva vnitra jedním z hlavních partnerů.

Zdroj: ADZČR
 
 


 

  

Přehled aktuálních zástupů ordinací Přihlásit k odběru newsletteru ZZMV Sledujte aktuální informace COVID-19 Nominujte své nejoblíbenější sestřičky a zdravotníky