ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Lázeňský dům TOSCA - Karlovy Vary

Lázeňský dům TOSCA - Karlovy Vary - detail

Lázeňský dům Tosca, Karlovy Vary

Karlovy Vary, nejznámější a největší české lázně, leží v západních Čechách na soutoku řek Ohře, Teplá a Rolava ve výšce 380 m nad mořem. Samotné lázeňské centrum je vklíněno do údolí řeky Teplé. Klima Karlových Varů ovlivňují nedaleké Krušné Hory. Někdy se jim říká: "lázně lázní".

Přímo v centru Karlových Varů, u světoznámého pramene Vřídlo, se nachází Lázeňský dům Tosca. V bezprostřední blízkosti najdete také kostel sv. Máří Magdalény.  Do Karlových Varů je to autem z Prahy přibližně 125 km, z Brna 339 km a z Ostravy 506 km. Vlakem je to pak z Prahy za cca tři hodiny, pokud byste jeli autobusem, pak hodiny dvě.

Pro ubytování hostů zde slouží 85 pokojů s příslušenstvím (18 jednolůžkových, 66 dvoulůžkových, 1 trojlůžkový a 1 apartmá) s celkovou kapacitou 151 lůžek. Lázeňský dům je tvořen komplexem šesti budov (Tosca, Albatros, Zvon, Ostrava, Thermie, Balneo).

Stravování je zajištěno ve vlastní jídelně, kde nabízíme široký výběr podávaných jídel včetně snídaní formou švédských stolů. Ke každým správným lázním patří kavárny a našim hostům je právě k dispozici stylově zařízená kavárna, v níž je možno si vybrat z několika druhů káv. Jako bonus je krásný výhled na Vřídelní kolonádu.
       
Lékaři a zdravotnický personál ZZMV pečuje o lázeňské pacienty a klienty s veškerou péčí a vstřícností.

A název Tosca? Vzpomenete si ještě na školní léta nebo návštěvu opery? Tak přesně podle této nejznámější Pucciniho veristické opeře o třech dějstvích s názvem Tosca, je lázeňský dům pojmenován. Celým jménem Giacomo Antonio Domenico Michele Secondo Maria Puccini se narodil 22. prosince 1858 v městečku Lucca a zemřel 29. listopadu 1924 v Bruselu. Stal se jedním z nejznámějších skladatelů v Itálii i ve světě a byl nejvýraznějším představitel verismu. Jeho opery se těší trvalému zájmu publika a patří mezi nejčastěji provozovaná díla na celém světě. Určitě znáte ještě operu Bohéma, Madam Butterfly nebo Turandot. Zajímavé také je, že když Puccini onemocněl rakovinou hrtanu, lékaři na něm experimentálně vyzkoušeli radioterapii. A úspěšně. Zemřel později na selhání srdce.

O založení města koluje stará romantická pověst, která vypráví o římském císaři a českém králi Karlu IV. a jeho lovecké vášni. Jednoho krásného dne se prý vydal ze svého nedalekého hradu Lokte na hon. Celý den se lovecké družině nedařilo. Teprve na zpáteční cestě spatřili lovci statného jelena, kterého začali pronásledovat až do míst, kde vyvěrají teplé prameny. Štvané zvíře skočilo ze skály, lovečtí psi se vrhli za ním, ale družina jim přispěchala na pomoc. Ke svému překvapení lovci nalezli vodu, z níž stoupala pára. Někteří psi plavali ve vodě, jiní si lízali rány. Vzdělaný Karel IV., který znal podobné prameny ze severní Itálie, ponořil do vody svou zraněnou nohu a brzy se prý jeho rána zahojila. Moudrý císař pochopil, že voda má léčebné účinky, a proto zde nechal vystavět město, které dodnes nese jeho jméno.

V největším lázeňském městě České republiky vyvěrá celkem 12 termálních pramenů s teplotou od 40 °C do 72 °C, které se využívají k pitné kúře, koupelím, zubním irigacím, inhalacím aj. Kromě termálních pramenů poskytují Karlovy Vary též mnoho architektonických skvostů, jakými jsou např. Mlýnská kolonáda, a nabízejí možnost vyzkoušet řadu významných produktů, jako jsou lázeňské oplatky, kvalitní bylinný likér Becherovka, minerální voda Mattoni, luxusní české křišťálové sklo Moser, karlovarský porcelán Thun a jiné. Mnohaletou tradici má i škála nabídky bohatého společenského a kulturního života. Nadechněte se zdejší atmosféry, zaposlouchejte se do koncertů, zatančete si v kavárnách, poseďte s přáteli a relaxujte.

Bohatý společenský a kulturní život v Karlových Varech má mnoholetou tradici. Už o tomto víkendu začne jedna z největších kulturních událostí v naší zemi. Získala už věhlas i ve světě. Správně, jde o Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary. Letos se na 52. ročníku můžete setkat například s úžasnou herečkou Umou Thurman nebo legendárním hudebním skladatelem Jamesem Newton Howardem.

Web ZSMV | LD Tosca

Přehled aktuálních zástupů ordinací Přihlásit k odběru newsletteru ZZMV VI. odborná konference ZZMV