Nejlepší laserová léčba v Plzeňském kraji

Nejlepší laserová léčba v Plzeňském kraji?

Věděli jste, že pracoviště rehabilitace ObZZ Plzeň může, jako jedno z mála rehabilitačních pracovišť v Plzeňském kraji, ale i Karlovarském kraji, poskytovat komplexní terapii vysoko výkonovým laserem?

Pro všechny naše pacienty a klienty se jedná o obrovský přínos ve zkvalitnění poskytované zdravotní péče.

V čem spočívá výjimečnost terapie?

Nová generace rehabilitační laserové terapie je neinvazivní, velmi účinná léčba v rámci klinických indikací od svalových zranění počínaje, až po např. tendinopatie či degenerativní onemocnění kloubů.

Účinek laseru je určen pro lokální stimulaci biologické tkáně prostřednictvím emise záření v infračerveném spektru. Stimulace tkáně způsobuje urychlení lokálního hojení, zvýšení metabolismu a analgetickou reakci.
 
Mgr. a Bc. Jan Matouš, vedoucí ObZZ Plzeň

Laserové koherentní a monochromatické laserové světlo výrazně stimuluje regenerační a léčebné procesy ve většině biologických tkání. Výstupní výkon je přibližně 30x – 50x vyšší než u konvenční terapie nízko výkonovým laserem, hloubka průniku je tudíž téměř neomezená. Použitím laseru s vlnovými délkami okolo 1000nm dochází k tvorbě elektromagnetické vlny v kožní tkáni. Tato fotomechanická stimulace inhibuje pocit bolesti a přináší tak okamžitou úlevu.

Terapie vysoce výkonovým laserem představuje pro pacienty velmi jednoduchou a efektivní léčbu bez vedlejších účinků, jež může být zacílena na libovolné bolestivé místo na těle.
 
Bc. Marie Šafrhansová, fyzioterapeutka, pracoviště Plzeň

Revoluce v laserové terapii

Biostimulační a léčebné účinky laserové terapie jsou známy už od roku 1960. Výraz „biostimulační“ znamená schopnost „biostimulovat“ růst tkáně a její reparaci na buněčné úrovni. Laserové světlo lze díky jeho souvislému charakteru přesně nastavit a definovat tak předem jeho chování. Vlnové délky 810/980nm a 1064nm jsou specifické vysokým účinkem na biologické chromofory. To umožňuje maximální terapeutický účinek bez ozařování okolní oblasti. Optimální poměr absorpce a průnikové hloubky zaručuje účinnou stimulaci tkání a receptorů bolesti do téměř neomezené hloubky biologické tkáně.
 
Rehabilitační a fyzioterapeutická péče je významným faktorem v péči o zdraví.

Jsme rádi, že se nám ji daří rozvíjet právě ve prospěch našich klientů a pacientů.

Přehled aktuálních zástupů ordinací Přihlásit k odběru newsletteru ZZMV