ZZMV č. 001/2020 | 12. března 2020  
IV. ročník

Informační bulletin
Zdravotnického zařízení Ministerstva vnitra

Naši lékaři a zdravotníci pečují o příslušníky Policie České republiky, Hasičského záchranného sboru a zaměstnance Ministerstva vnitra. Jsme akreditované zdravotnické zařízení pro obor všeobecné praktické lékařství. Připravili jsme pro Vás více než aktuální  Newsletter ZZMV 001|2020, abychom vám předali informace o všem novém, důležitém a zajímavém.

"Sílu a odvahu, ty nyní potřebujeme nejvíce."

Přejeme krásné čtení a hlavně pevné zdraví.  

NOUZOVÝ STAV
Platí od 12. 3. 2020 od 14:00 hod
Čisté ruce
Správně umyté ruce - základ prevence
Důležité upozornění
Přehledně zástupy ordinací
 
ZZMV ke COVID-19
Stručně a jasně: CO, KDY a JAK
Mimořádná opatření
MZČR: Uzavření škol a omezení akcí
Sestřička nebo lékař?
Pečujeme o hrdiny doby - přidáte se?
 
Nákup OOPP
Zveřejněná výzva k podání nabídek | JŘBU
Video MZČR
Co byste měli vědět o koronaviru?
Web ZZMV rekordní
Neuvěřitelné. Už téměř milion stránek
 

Pro klienty a pacienty maximum 

 

Pět nových a plně vybavených sanitních vozů dnes převzali lékaři a záchranáři ze Zdravotnického zařízení Ministerstva vnitra. Všechna vozidla byla dnešním dnem ihned zařazena do ostrého provozu.

„Nové sanitky chápu zejména jako investici do kvality péče o zdraví těch, kteří nás, tedy celou společnost, chrání a udržují v bezpečí“, prohlásil při slavnostním předání sanitek k záchranářům Ing. Vilibald Knob, náměstek ministra vnitra pro řízení sekce ekonomiky a provozu.

Pan náměstek, spolu s ředitelem ZZMV, Ing. Miroslavem Červenkou, popřáli posádkám nových sanitek štěstí a polili jejich kapoty vodou z léčivého minerálního pramene z Karlových Varů, kde také pracují lékaři a zdravotníci ZZMV. Tímto symbolicky uvedli sanitní vozy do provozu.

Sanitky a jejich posádky čeká náročný každodenní i mimořádný provoz. I proto náměstek ministra vnitra, Vilibald Knob, upozornil na úspěšnou modernizaci techniky a práci záchranářů.

„Zcela nepochybně se jedná o další krok modernizace lékařské a zdravotnické techniky ZZMV. Jsem si ale vědom, že sanitní vůz, jakkoliv by byl supermoderní, není sám o sobě nic. K tomu, aby technika přinášela užitek, jste velmi zapotřebí také Vy – záchranáři, lékaři a zdravotníci. To právě Vy a Vaše instituce uvádíte techniku v život a díky ní i životy a zdraví zachraňujete," oslovil záchranáře Ing. Vilibald Knob.

Pět sanitek bude zajišťovat přepravu pacientů a každodenní lékařskou a zdravotnickou službu hned v několika krajích. Sanitky jsou vybaveny podobně jako například vozy rychlé zdravotnické pomoci. Sloužit bude především k zajištění lékařské a zdravotnické služby při výcviku Policie ČR a Hasičského záchranného systému ČR. S jejich pomocí budou zabezpečovány například střelby, potápění, slaňování a jiné specifické činnosti PČR. Stane se také součástí zajištění doprovodu vládních delegací a lékařských služeb. Nové sanitky nabízejí větší komfort a umožní bezpečnější provoz posádkám a pohodlnější přepravu pacientů.

Foto: ZZMV

 
Newsletter ZZMV |  ISSN 2571-0346

Zdravotnické zařízení Ministerstva vnitra
Lhotecká 559/7, 143 01 Praha 12 - Kamýk
| Copyright © | 2017 - 2020 | Všechna práva vyhrazena |
 
Kde nás najdete:

Chcete ohodnotit náš newsletter? Budeme rádi!
Napište nám na e-mail: info@zzmv.cz
Informace k GDPR