Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Očkování

Očkovací středisko ZZMV | POLAC

Na základě stále se vyvíjecí nepříznivé epidemiologické situace, z důvodu ohrožení zdraví v souvislosti s prokázáním výskytu onemocnění Covid-19 na území České republiky a rozhodnutí ministra vnitra Mgr. Bc. Víta Rakušana, zřizuje ZZMV nové očkovací středisko ZZMV v Praze:

Očkovacího středisko ZZMV | POLAC zahájí provoz v pondělí 10. ledna 2022. Předpokládané ukončení provozu pak v pátek 4. února 2022.

Provozní doba:

Pondělí                8:00 – 11:30      12:30 – 15:00
Středa                 8:00 – 11:30      12:30 – 15:00
Pátek                   8:00 – 11:30      12:30 – 14:00

Komu je očkovací středisko určeno?

Očkovací středisko je určeno výhradně příslušníkům bezpečnostních sborů a dalších složek resortu ministerstva vnitra. Budeme aplikovat nejen posilující, tedy třetí dávky vakcíny (booster), ale také naočkoujeme i všechny zájemce o první či druhou dávku vakcíny. 

Nárok na třetí, tedy posilující dávku vakcíny, mají od 4. ledna všichni kdo mají 5 měsíců od dokončeného očkování osoby a jsou starší 18 let nebo osoby s vysokým rizikem nákazy nebo závažného průběhu nemoci covid-19. Proč se naočkovat posilující dávkou?

Kterou vakcínu budeme aplikovat?

Aplikovat budeme výhradně vakcínu Comirnaty od společnosti Pfizer/BioNTech. 

Jak je zajištěn provoz očkovacího modulu?

Navazujeme na úspěšný model a standardy očkovacího centra v policejní škole v Praze – Hrdlořezy. Zajištěn bude provoz jednoho až dvou očkovacích slotů (dle potřeb a kapacity k očkování). Na místě bude vždy lékař, všeobecné zdravotní sestry, administrátoři. V prostorách pro odpočinek a sledování pacienta po aplikaci vakcíny bude přítomen zdravotnický záchranář a před vstupem do budovy přistaven sanitní vůz ZZMV. Tímto opatření chceme předcházet mimořádným událostem.

Pravidla pro vstup do areálu?

Registrovaní zájemci mají zajištěn vstup do areálu POLAC přes hlavní vrátnici. Každý příchozí se prokáže služebním průkazem. Vjezd do areálu bude omezen výhradně pro služební vozidla, s podmínkou parkování na vyhrazených místech a dále s podmínkou vícečetné posádky vozidla. Na trase bude umístěno značení. Vstup do očkovacího střediska je pak ze zadní části budovy B, tedy směrem od budovy D,  viz mapa areálu (klikem jde mapa zvětšit):
 


Výběr termínu | Rezervační formuláře:

Zde si, prosíme, vyberte den a časový blok, který Vám nejvíce vyhovuje, klikněte na odkaz a vyplňte krátký rezervační formulář:

* Další termíny budeme zveřejňovat postupně.
 
Kde získám další informace?
Přehled aktuálních zástupů ordinací Přihlásit k odběru newsletteru ZZMV Sledujte aktuální informace COVID-19