ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Světový den zdraví


Světový den zdraví byl vyhlášen 7. 4. 1950, kdy také vznikla Světová zdravotnická organizace – WHO (World Health Organization).

Tento den je připomínkou, že bychom si měli neustále budovat a zlepšovat svou kvalitu života. Zároveň připomínkou toho, že WHO se snaží o vymýcení různých nemocí, o snižování nemocnosti a úmrtí po celém světě. Činnost této organizace je zaměřena především na prevenci.

Prevence je také jedním z hlavních cílů i Zdravotnického zařízení Ministerstva vnitra. Právě proto spolupracujeme s našimi partnery z Nadačního fondu Petra Koukala – projekt STK pro chlapy a Dialog Jesenius – projekt Ruce na prsa. Společně se snažíme na naše pacienty a klienty z řad bezpečnostních složek státu působit v oblasti zdravého životního stylu a prevence chorob způsobené rakovinou. Přímo se pak věnujeme například prevenci karcinomu varlat, prostaty a prsou.

WHO je agentura Organizace spojených národů. Je koordinační autoritou v mezinárodním veřejném zdraví. Centrálu má v Ženevě ve Švýcarsku. WHO byla založena Spojenými národy 7. dubna 1948. Tento den se na celém světě slaví jako Světový den zdraví. Současnou generální ředitelkou je do 1. července 2017 Dr. Margaret Chan. WHO zdědila mnoho mandátů a zdrojů po svém předchůdci, Zdravotní organizaci (Health Organisation – HO), která byla agenturou organizace Společnost národů (Liga Národů). Převzala plnění povinností a úkolů Mezinárodního úřadu veřejného zdravotnictví (OIHP) se sídlem v Paříži, tak jak byly stanoveny v mezinárodní úmluvě podepsané v Římě 9. prosince 1907.

Zkuste se v sobotu 7. dubna na chvíli zastavit a zamyslet se, co pozitivního byste každý sám mohl vykonat pro udržení svého zdraví. A třeba to může být i jen maličkost, změna stravy, víc pohybu, samovyšetření nebo naplánování pravidelných návštěv u lékaře.

ZZMV a jaro plné zdraví

Přehled aktuálních zástupů ordinací Přihlásit k odběru newsletteru ZZMV VI. odborná konference ZZMV