První a úspěšná konference PLS

První a úspěšná konference PLS

Ve středu 1. listopadu 2017 se v TOP  HOTEL Praha konala první odborná konference Zdravotnického zařízení Ministerstva vnitra. Téma nemohlo být příhodnější - Pracovně lékařská služba (PLS).

Konference byla rozdělena do dvou sekcí, pro lékaře a pro nelékařské zdravotnické pracovníky. Program tvořily tři bloky bloky. První a druhý blok byl společný jak pro sestry a zdravotníky, tak i pro lékaře. Odpolední třetí blok pak posluchači absolvovali rozděleně dle sekcí.

Přivítání všech více jak 180  posluchačů, přednášejících a hostů se ujal Mgr. Jan Louška, ředitel ZZMV. Na něj navázala úvodním slovem Mgr. Monika Pálková, MPA, náměstkyně ministra vnitra, která byla současně i patronkou naší konference.

S velkým úspěchem a posluchačským ohlasem byly přijaty dva příspěvky MUDr. Márie Gvozdjakové, MPH, ředitelky Odboru zdravotníctva, Ministerstva vnútra Slovenskej republiky. První z nich "Špecifická zdravotná starostlivosť poskytovaná policajtom, hasičom a záchranárom v gescii Ministerstva vnútra Slovenskej republiky" vyvolal řadu diskusních příspěvků nejen na otevřeném fóru v auditoriu, ale i následně v kuloárech. Ne jinak to bylo i v případě příspěvku s názvem "Preventívna rehabilitácia, rekondičný pobyt a kúpeľná liečba poskytovaná policajtom, hasičom, záchranárom a výsluhovým dôchodcom Ministerstva vnútra Slovenskej republiky". Jsem rádi, že se s námi všemi Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky podělilo o své cenné a zajímavé zkušenosti a systémem své péče o klienty.

Foto: ZZMV © 2017

 

Přehled aktuálních zástupů ordinací Přihlásit k odběru newsletteru ZZMV