Martina Dostálová je nominována na Sestru roku

Martina Dostálová je nominována na Sestru roku

Ocenění Sestra roku je tradiční a prestižní událostí, která je koncipována jako poděkování sestrám a ostatním nelékařským zdravotnickým pracovníkům za jejich mimořádnou a zodpovědnou práci. Zdravotnické zařízení Ministerstva vnitra do této celostátní ankety nominovalo Martinu Dostálovou, DiS.

Martina Dostálová o pacienty a klienty pečuje v ordinaci MUDr. Antonína Staňka ve Frýdku – Místku. Ordinace je součástí „rodiny“ Zdravotnického zařízení Ministerstva vnitra (ZZMV), Oblastního zdravotnického zařízení Ostrava (ObZZ).

Martina Dostálová je součástí týmu ZZMV, který tvoří tři základní pilíře zdravotnické péče a prevence pro policisty, hasiče a další pracovníky ministerstva vnitra. A právě mezi policisty a hasiči je Martina Dostálová velmi oblíbená. Zejména, a především oni ji opakovaně nominovali v naší resortní soutěži o nejlepšího zdravotníka nelékaře. A ve finále Martina jednoznačně uspěla. Získala tak titul Nejlepší nelékařský pracovník Zdravotnického zařízení Ministerstva vnitra roku 2017.

Zaměřuje se však nejen na dospělé, ale také na předškolní a školní děti. Je autorkou říkanek/básniček s tématikou péče o zdraví a zdravý životní styl. Na Školním policejním středisku provádí základní kurzy první pomoci, kde po absolvování policisté získávají certifikát Školený zdravotník. Sama neustále rozšiřuje své vzdělání a studia. Nyní je frekventantkou III. ročníku bakalářského studia, obor Všeobecná sestra, na Lékařské fakultě Ostravské univerzity.

Sestřička Martina Dostálová má dlouhodobě vynikající hodnocení. Je členkou USAR týmu, který je předurčen k vyhledávání a záchraně osob v případě živelných katastrof a k plnění dalších úkolů. Sestřička se také účastní výcviků policejních složek a hasičských jednotekvč. pyrotechniků, potápěčů, zásahových jednotek, Záchranného útvaru Hlučín a dalších. Je sportovně velmi zdatná, absolvovala např. extrémní závod B7 – horský ultramaraton a horský dálkový pochod, v Moravskoslezských Beskydech. Jde o jeden z kvalifikačních závodů na UTMB.

Martina Dostálová je velice schopná, k pacientům je příjemná, trpělivá, vyrovnaná, velmi empatická a milá, pacientům ochotně poradí, povzbudí a pomůže. V rámci svých kompetencí umí jednat samostatně a vždy zcela profesionálně a kvalifikovaně. 

Záštitu nad oceněním převzala MgA. Dagmar Havlová za Nadaci Dagmar a Václava Havlových VIZE 97, dále Ministerstvo zdravotnictví České republiky a Ministerstvo práce a sociálních věcí České republiky a primátorka hl. města Prahy. Odborným garantem soutěže je Česká asociace sester.

Martino – přejeme úspěch a další uznání


 
Přehled aktuálních zástupů ordinací Přihlásit k odběru newsletteru ZZMV Nominujte své nejoblíbenější sestřičky a zdravotníky III. odborná konference ZZMV: Pracovně lékařská služba (PLS)