Delegace ZZMV za kolegy na Slovensko

Delegace ZZMV za kolegy na Slovensko

Bratislava - ZZMV obdrželo pozvání kolegů Ministerstva vnútra Slovenskej republiky na dvoudenní pracovní návštěvu do Bratislavy. Delegaci tvoří Mgr. Jan Louška, ředitel ZZMV, MUDr. Soňa Musilová, vedoucí odboru zdravotní péče a zástupkyně ředitele, Mgr. Růžena Tichá, hlavní sestra ZZMV.

Taková pozvání, jejichž účelem je získávání poznatků o detailech systému zdravotní péče o stejnou či podobnou skupinu pacientů, nás vždy zajímají. Proto jsme i toto pozvání přijali velice rádi. Cesta navazuje na naši první vzájemnou zkušenost se slovenskými kolegy. Ta se odehrála v rámci loňské listopadové I. odborné konference ZZMV na téma: Pracovně lékařské služby (PLS). Tehdy slovenští kolegové přijali naše pozvání do Prahy.

Ředitelka Odboru zdravotníctva MVSR, MUDr. Mária Gvozdjaková, MPH, taková vzájemná setkání vítá a považuje je za prospěšná: „Určite je veľmi potrebné sa spoznať, hovoriť spolu, vymieňať si skúsenosti a aplikovať overené a úspešné postupy do praxe v oboch našich krajinách.“

Přehled aktuálních zástupů ordinací Přihlásit k odběru newsletteru ZZMV Nominujte své nejoblíbenější sestřičky a zdravotníky III. odborná konference ZZMV: Pracovně lékařská služba (PLS)