Mezinárodní policejní mistrovství ČR v jezdectví 2018

Mezinárodní policejní mistrovství ČR v jezdectví 2018

Brno | Slunečné počasí, napínavé závody a doprovodný program si v sobotu 26. května 2018 užili milovníci koní v brněnském jezdeckém areálu Panská Lícha. Mezinárodní mistrovství Policie ČR v jízdě na koni se konalo již po 21.

Kromě jezdců a koní připravili organizátoři divákům nevšední zážitky i dynamické ukázky, policejní vrtulník a další doprovodný program. Mezi nejzajímavější patřila prezentace policistů z oddělení služební kynologie, kteří za pomoci skvěle vycvičených psů předvedli zajištění nebezpečného pachatele. Akční podívanou připravili také policisté ze speciální pořádkové jednotky.

ZZMV mělo hned dvě poslání. Jednak jsme se postarali o zdravotnické zajištění. Na místě jsme měli sanitní vůz s lékařem a kompletní posádkou. Byli jsme rádi, že jsme nemuseli řešit žádný vážný úraz nebo zranění.

Další skupina se věnovala ukázkám činnosti ZZMV, zejména prezentaci naší preventivní činnosti a edukaci první pomoci. V našem zdravotnickém stanu se mohli vyřádit úplně všichni – děti i dospělí. Učili jsme nejen resuscitovat a pracovat s AED, ale jako oficiální ambasadoři Aplikace Záchranka, jsme všem zájemcům předvedli funkčnost a užitečnost této mobilní aplikace.

Kolegyně skvěle prezentovaly program STK pro chlapy, učili jsme samovyšetření s cílem předcházet onkologickým onemocněním.

Opět nám svěle posloužila HELEnka. Praktická a velmi názorná edukační pomůcky kostry, kterou používáme pro naše zdravovědné ukázky. A proč Helenka? K tomu pojmenování nás vlastně přivedly děti. Když ji vidí, obvykle řeknou: "Hele, kostra!" Takže pro nás už je to jen Helenka.

A jak dopadly závody? Ve skokovému derby se umístili závodníci v pořadí Vladimíra Blažková (Wanillas Dream), Michal Slezák (Malcolm) a Eva Kovaříková (Concorde). 

S policejním parkurem si nejlépe poradila Eva Kovaříková (Concorde), druhá Denisa Becisová (Gastan, KŘP hlavního města Prahy) a třetí byl Michal Slezák (Malcolm).

V součtu obou disciplín byli nejlepší jihomoravští závodníci. Na stupně vítězů bylo nutno projít obě soutěže bez trestných bodů. Z rukou hejtmana Bohumila Šimka, ředitele šampionátu Leoše Tržila a prezidenta SKP Kometa Brno Zdeňka Franka převzali ocenění první pprap. Eva Kovaříková (Concorde), druhý pprap. Michal Slezák (Malcolm) a bronzová pprap. Vladimíra Blažková.

Blahopřejeme všem jezdcům a děkujeme všem našim návštěvníkům.  


Zdroj: KŘ PČR Jihomoravský kraj
Foto: ©ZZMV | všechny fotografie byly pořízeny a zveřejněny se souhlasem osob nebo zákonných zástupců osob na nich zobrazených

Přehled aktuálních zástupů ordinací Přihlásit k odběru newsletteru ZZMV Sledujte aktuální informace COVID-19 Nominujte své nejoblíbenější sestřičky a zdravotníky