Na pozvání u dobrovolných záchranářů

Na pozvání u dobrovolných záchranářů

Vestec - V sobotu 1. 12. 2018 jsme byli pozváni na tradiční Den otevřených dveří Asociace dobrovolných záchranářů Česká Republika z. s. v jejich centrále ve Vestci u Prahy.

Asociace dobrovolných záchranářů Česká Republika z. s., vznikla v roce 2008 z iniciativy tří záchranářů a jednoho lékaře. Důvodem nebylo nic jiného než šíření povědomí o první pomoci do řad laické veřejnosti a docílit tak alespoň základního povědomí o této problematice.

Na bezpočtu veřejných akcí trpělivě vysvětlují základy první pomoci a resuscitace. Postupem času a také pomalu přibývající zdravotnickou výbavou, se zapojili i do dynamických ukázek náročné práce záchranářů. Nyní už své aktivity zaměřují do všech koutů republiky.

Profesní partnerství a přátelství s hasiči, policisty a dalšími složkami integrovaného záchranného systému jim umožňuje vzájemnou výpomoc a kooperaci. I díky tomu pořádají jedno z nepropracovanějších metodických cvičení pro zdravotnické záchranáře SOS EXTREME.

O činnostech ADZČR, čím vším se zabývá, kde pomáhá, to vše se můžete dozvědět i z jejich nového propagačního videa, které vydali ke svým desátým narozeninám. Najdete jej zde.

Děkujeme za pozvání a těšíme se na spolupráci v roce 2019.

Foto: ZZMV

Přehled aktuálních zástupů ordinací Přihlásit k odběru newsletteru ZZMV Sledujte aktuální informace COVID-19 V. odborná konference ZZMV