ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Školení první pomoci s Markem Hylebrantem

Školení první pomoci s Markem Hylebrantem

Pracovníci ZZMV, lékaři, nelékaři, ale i nezdravotníci, se v úterý 19. 10. 2021 zúčastnili pravidelného školení první pomoci. Bc. Martina Borůvková, hlavní sestra ZZMV a organizátorka školení, oslovila Bc. Marka Hylebranta, vedoucího výcviku ZZS SČK a vedoucího školicího střediska Zdravotnické záchranné služby Středočeského kraje.

Jeho výklad a přednáška je nejen interaktivní, ale vzhledem k jeho přednáškovým a výkladovým metodám je takové školení zajímavé a poučné.

Nejvýznamnějším tématem byla resuscitace pacienta a práce s AED. Samozřejmě se nedalo vyhnout ani všem dalším základním tématům, jako je bezvědomí, masivní krvácení atd.

V této souvislosti školitel připomněl užitečnost aplikace Záchranka, se kterou spolupracuje i ZZMV. ZZMV je oficiální ambasador aplikace Záchranka.

 

Aplikace Záchranka může v některých případech velice pomoci k dohledání postiženého. Tím výrazně urychluje dojezd záchranné služby na místo neštěstí a zvýší šanci na záchranu lidského života. Operační středisko Zdravotnické záchranné služby Středočeského kraje již mnohokrát zaznamenalo úspěšné volání přes tuto aplikaci."

Bc. Marek Hylebrant, vedoucí Krajského školícího a výcvikového střediska Zdravotnické záchranné služby Středočeského kraje

Aplikaci si můžete stáhnout na www.zachrankaapp.cz. Je důležité, abyste současně ve svém telefonu zapnuli možnost určování Vaší polohy.

Kromě tématu KPR se Marek Hylebrant věnoval i první pomoci v případě dopravních nehod. Zopakoval elementární pravidla řešení krizových situací na silnicích, spolupráci zachraňujících a jednotlivých složek záchranného integrovaného systému, zajištění vlastního bezpečí, zajištění vozidel a následné vyhodnocení priorit při poskytnutí první pomoci.

Školení první pomoci, určené především nezdravotníkům ZZMV, které ocenili i přítomní zdravotníci a lékaři, patří do celého cyklu vzdělávacích programů ZZMV.

Přehled aktuálních zástupů ordinací Přihlásit k odběru newsletteru ZZMV VI. odborná konference ZZMV