SOS 2018 EXTREME

Necelý měsíc nás dělí od zahájení 10. jubilejního ročníku metodického cvičení záchranářských družstev.

Ve dnech 27. – 29. dubna 2018 se 18 čtyřčlenných týmů z celé České republiky pustí do možná toho nejnáročnějšího, co doposud zažili.


Jednotlivá soutěžní družstva, složená ze studentů zdravotnických škol, mediků z lékařských fakult, hasičů a dalších, budou plnit náročné úkoly v terénu úpatí Brdského hřebene.

ZZMV převzalo osobou pana ředitele Mgr. Jana Loušky nad metodickým cvičením záštitu. Záchranáři a zdravotníci ZZMV, společně s Leteckou záchrannou službou, HZS a dalšími, poskytnou odborné zázemí, rozhodčí, součinnost přímo namístě událostí, ale také zajistíme zdravotnický dozor.

Při páteční noční etapě si vyzkouší společný hromadný zásah. Všichni si tak budou moci ověřit své schopnosti koordinovaného zásahu a součinnost se všemi dostupnými složkami IZS a dalšími zasahujícími jednotkami.

Sobotní denní etapa už samostatné týmy prověří na trase dlouhé cca 22 km. Na jednotlivých stanovištích budou plnit úkoly, které po časovém limitu ihned vyhodnotí rozhodčí – zkušení lékaři a profesionální záchranáři. Tímto rozborem je zajištěna okamžitá odborná zpětná vazba, která je výrazným a ceněným edukativním prvkem metodického cvičení.

Předchozí ročníky SOS EXTREME v číslech:

  • na každý ročník soutěže je připraveno v průměru 12 modelových situací;
  • soutěže se doposud účastnilo více jak 120 družstev;
  • připraveno, zinscenováno a v neposlední řadě společně s figuranty odehráno více než 1 000 hereckých scén;
  • průměrně v každém ročníku asistovalo více jak 130 figurantů;
  • počet rozhodčích se pohybuje v průměru 60 na soutěž.

Pomáháme vzdělávat další generaci záchranářů a zdravotníků.


 

Přehled aktuálních zástupů ordinací Přihlásit k odběru newsletteru ZZMV